• PŁATKI MYDLANE ECO 350G ECONATURO

Płatki Mydlane EcoNaturo szczególnie polecamy do ubrań dziecięcych, gdyż stanowi najlepszy środek piorący dla dzieci.

28.99
szt. Do przechowalni
Dostępność Mało
Płatki Mydlane EcoNaturo

Coraz więcej wiemy o niekorzystnym działaniu chemii na nasze organizmy oraz na otaczające nas środowisko. Zdajemy sobie też sprawę z faktu, że nadmiar chemii w gospodarstwie domowym sprzyja zaburzeniom układu odpornościowego oraz nerwowego. Rozwiązaniem na te problemy są ekologiczne środki czystości. 

Linia Ekologicznych Środków Czystości Eco Naturo posiada certyfikat Ecolabel. Aby dany produkt otrzymał certyfikat Ecolabel musi być oceniony cały jego cykl życia i jego wpływ na środowisko naturalne. Rygorystycznym badaniom poddaje się następujące etapy:

  • wydobycia/pozyskania surowców - np. wydobycie ropy naftowej, wpływ na tereny leśne, uprawa roślin czy hodowla zwierząt,
  • produkcji (zarówno produktu, jak i opakowania) - emisja zanieczyszczeń, zużycie zasobów oraz dostarczenie produktów do konsumentów,
  • użytkowania - zużycie energii i innych surowców niezbędnych do użytkowania produktu, efektywność energetyczna,
  • zakończenia żywotności produktu - wpływ utylizacji na środowisko, poziom trudności w naprawie i możliwość recyklingu.

Producenci, którzy chcą otrzymać unijny ekoznak, nie mogą stosować w swych wyrobach substancji toksycznych lub słabo rozkładalnych oraz składników znanych jako: rakotwórcze, osłabiające płodność, wywołujące bezpłodność, uznanych za niebezpieczne dla środowiska czy mogących wywołać podrażnienia (fosforu, fosfatu, fosforatu). Ponadto ważne jest, by w procesie produkcji stosować tylko i wyłącznie takie substancje, które są powierzchniowo czynne, a więc ulegają w 100 proc. biodegradacji (zarówno w próżni, jak i przy dostępie tlenu).

Dodatkowo środki czystości EcoNaturo posiadają certyfikat Viva. Symbol ekologiczny oznaczający produkty, które są w 100 proc. roślinne i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie produkcji.

Nasze produkty służą równie długo co tradycyjne środki do utrzymania czystości oraz są równie skuteczne jak ich tradycyjne odpowiedniki. Dodatkowo prosty skład eliminuje możliwość wywoływania alergii i podrażnień.

Biodegradowalne środki czystości EcoNaturo produkowane są wyłącznie z certyfikowanych składników i spełniają najwyższe normy jakości.

Płatki Mydlane EcoNaturo szczególnie polecamy do ubrań dziecięcych, gdyż stanowi najlepszy środek piorący dla dzieci.

Dla świadomych rodziców.

image

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Produkty podobne
  • Producenci