• Producent - BIO PLANETE oleje tłoczone na zimno FRANCJA\NIEMCY

Od producenta: Nasze wyjątkowo smaczne, najwyższej jakości oleje to owoc doświadczenia, wiedzy i współpracy ze starannie dobranymi partnerami. Doskonale znamy każdy z naszych produktów, ponieważ nadzorujemy cały proces produkcji – od koncepcji przez uprawę roślin aż po butelkowanie.

Judith Moog chciała w życiu zajmować się pomocą humanitarną i rozwojową. Zamiast tego w 1989 roku, jeszcze jako studentka dietetyki, przejęła od ojca firmę rolniczą. Franz J. Moog założył bowiem 5 lat wcześniej w pobliżu francuskiego Carcassonne organiczną farmę „Domaine de la Planete”, by zrealizować swoją wizję ekologicznego rolnictwa. Firma, zarządzana przez jego córkę, spełniającą to samo marzenie, wyspecjalizowała się w produkcji olejów organicznych. Dało to początek marce BIO PLANETE i pierwszej w Europie całkowicie organicznej olejarni. W 2004 roku Judith Moog powróciła do Niemiec, gdzie w Saksonii otworzyła drugi oddział firmy. Od tego czasu dynamiczny duet rozwija przedsiębiorstwo, które mimo międzynarodowej działalności nie utraciło rodzinnego charakteru. W ten sposób BIO PLANETE łączy niemiecką troskę o jakość z francuską kulturą życia.

Od oleju słonecznikowego po kokosowy
Początkiem działalności było tłoczenie francuskich nasion słonecznika. Obecnie oferta firmy obejmuje ponad 70 różnych tłoczonych na zimno olejów organicznych – od tradycyjnie zdrowych odmian do codziennego gotowania po bardziej specjalistyczne wyroby, takie jak egzotyczny olej kokosowy, olej makowy i odżywcze oleje spożywcze pomagające w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić francuskie czy niemieckie sklepy ze zdrową żywnością bez marki BIO PLANETE, która jest synonimem organicznej jakości, pasji i najlepszych produktów.

Partnerska współpraca
Za każdym olejem stoi wyjątkowa historia, dziedzictwo i charakter – również ze względu na osoby zajmujące się produkcją. Są to doświadczeni, utalentowani rolnicy, którzy z pasją wcielają w życie ideę organicznych upraw. Nadal współpracujemy z dostawcami, którzy są z nami od samego początku. Wielu z nich znamy osobiście – zarówno organicznych rolników w naszym regionie, jak i rodzinne firmy we Włoszech czy drobnych rolników w Kenii. Uważamy, że długofalowa współpraca oznacza między innymi partnerskie relacje, nawet jeżeli czasami sytuacja jest trudna. Przykładowo w 2014 roku, gdy tajfun zniszczył plantacje kokosowe na Filipinach, musieliśmy zmierzyć się z nieoczekiwanym brakiem dostaw. Mimo to nawet przez chwilę nie zastanawialiśmy się nad zmianą dostawcy, bo Judith Moog – która sama zajmuje się rolnictwem organicznym – dobrze zna wszystkie aspekty takiej działalności.
Kochamy organiczne produkty i uczciwe zasady
Na całym świecie mamy wielu partnerów, takich jak kooperatywy i spółdzielnie, które skutecznie zmieniają świat na lepsze. Darzymy się wzajemnym zaufaniem i współpracujemy na równych warunkach. Surowce nabywamy z poszanowaniem zasad uczciwego handlu, a ponadto wspieramy projekty na rzecz lokalnych mieszkańców, które długofalowo przyczyniają się do poprawy warunków ich pracy i życia. Dzięki temu Judith Moog może nadal realizować swoją życiową pasję, jaką jest pomaganie ludziom w krajach rozwijających się.

Serdecznie zapraszamy do naszego świata olejów organicznych!
  • Parametry