• Producent - ALMACABIO WŁOCHY ekologiczne środki czyszczące


  • Parametry

Ekologiczne środki czyszczące

W Almacabio od 1974 roku tworzą eko-bio-kompatybilne środki do sprzątania i pielęgnacji ciała, przestrzegając surowych kryteriów, które gwarantują jakość wszystkich produktów. W 1974 roku Alfred, Marga i Carl zapaleni studenci chemii, projektowania i ekonomii mają jedno pragnienie: pozostawić pozytywny ślad w świecie, w którym żyją. Postanawiają produkować ekologiczne detergenty: Almacabio. Spotkanie z Almacabio ma miejsce w Bazylei to tutaj Bruno Torresan odkrywa produkty niemieckiej firmy, od razu wyczuwając jej potencjał. Po zaledwie roku od przejęcia marki, Torresan przenosi również dział badań i rozwoju Almacabio do Włoch. Włoscy chemicy należą do najlepiej przygotowanych na świecie, a ich wkład jest kluczowy w opracowywaniu nowych produktów, które stają się bardziej bezpieczne i skuteczne. Dziś misja Bruno polegająca na wytwarzaniu produktów gwarantujących dobre samopoczucie ludzi i poszanowanie środowiska jest kontynuowana wraz z kierownictwem lek. med. Marcella Bondoni, byłej dyrektor prywatnej kliniki, gwarantującej dbałość o zdrowie ludzi.
Główną cechą wszystkich produktów Almacabio dla domu i higieny osobistej jest bycie przyjaznym dla środowiska. Dozwolone są tylko materiały, które są ekologiczne i biokompatybilne, ale mają również dobre właściwości czyszczące. Produkty do pielęgnacji domu obejmują środki do prania, mycia naczyń, podłóg i innych powierzchni. Dzięki zrównoważonej formule surowców pochodzenia naturalnego skutecznie odkażają, nie uwalniając do środowiska substancji drażniących i agresywnych do naszej skóry i dróg oddechowych. Produkty do pielęgnacji ciała to mydła i szampony stworzone, aby dbać o higienę osobistą i zdrowie skóry. Produkty do pielęgnacji ciała i domu dla skóry wrażliwej są wolne od substancji drażniących i uczulających, takich jak perfumy i konserwanty. Produkty są odpowiednie dla osób cierpiących na alergię skórną i wielowrażliwość chemiczną (MCS). Nadają się również dla młodych rodziców z małymi dziećmi, wciąż wrażliwych na agresywne substancje, którymi czyszczone są powierzchnie i ubrania (zwłaszcza środki antybakteryjne) oraz wszystkich dbających o środowisko i własne odżywianie. Produkty gospodarstwa domowego są przyjazne dla środowiska i posiadają certyfikat Bio C.E.Q. dla MCS, podczas gdy produkty higieny osobistej mają Bio C.E.Q. Certyfikaty Eco-Natural Cosmetics i Natural Cosmetics.
Od 1974 roku do dziś produkują detergenty z wykorzystaniem najnowszych technologii, ale w staromodny sposób.
To mała rodzinna firma, która rozwija produkty w  zakładzie w Dolomitach, a następnie produkuje je u ch partnerów we Włoszech.
Głównymi surowcami są surfaktanty roślinne pochodzące z oleju kokosowego i oliwy z oliwek.
Rośliny, w których wytwarzane są produkty, są zasilane energią słoneczną.
Produkty posiadają certyfikaty różnych ekologicznych i wegańskich jednostek certyfikujących: regularnie przechodzą audyty, a każda partia jest testowana na obecność metali ciężkich.
Firma posiada certyfikat "Gospodarka dla dobra wspólnego". Dobro wspólne to model rozwoju organizacyjnego i ewaluacji działań przedsiębiorczych, który ocenia i punktuje wkład w dobro wspólne. Ostatecznym celem Common Welfare Economy jest skłonienie firm do zastanowienia się nad rolą, jaką odgrywają w społeczeństwie i świecie, pomagając im wywierać pozytywny wpływ na otaczającą rzeczywistość.
Wspólnie z zespołem badawczym z doktoratem opracowują butelkę, która zostanie zrealizowana z polimeru wytworzonego z odpadów z łańcuchów rolno-spożywczych zamiast z plastiku. Główną cechą tej nowej butelki jest to, że może ulegać biodegradacji w ciągu zaledwie kilku dni.