• Producent - ORGANIC MATE GREEN POLSKA

Yerba Market – pionierzy w świecie yerba mate!
Paragwajska klasyka? Solidne pobudzenie? Susz yerba mate bez pyłu? Ekologia i wsparcie środowiska naturalnego? Firma Yerba Market już od kilkunastu lat podbija rynek yerbowy w Polsce i oferuje nie tylko gatunki yerba mate uznawane za tradycyjne, ale też rodzaje spełniające różnorodne wymagania współczesnych konsumentów. Tworzy własne marki yerby we współpracy z plantatorami ostrokrzewu paragwajskiego w Ameryce Południowej. Co więcej, Yerba Market to przedsiębiorstwo korzystające z porad i konsultacji zielarzy oraz dietetyków, dzięki czemu mieszanki suszu yerbowego z ziołami są często polecane w celach profilaktycznych dla podtrzymania zdrowia i odporności, a także dla sportowców.

Bogata oferta Yerba Marketu
Wśród produktów znajdziemy najbardziej znane yerba mate z czterech krajów Ameryki Południowej. Z kolebki yerby Paragwaju są to marki dymione i intensywne w smaku, zawierające listki, patyczki i pył. Z kolei z Urugwaju to odsłony szczególnie pylaste i tym samym wyjątkowo mocne w działaniu energetyzującym. Gatunki z Argentyny natomiast charakteryzują się dosyć łagodnym, mineralnym smakiem i dużymi listkami z niewielką ilością pyłu. Pozostała jeszcze yerba z Południowej Brazylii, czyli soczyście zielone, niedymione chimarrao oraz unikatowa marka, której Yerba Market jest producentem – Mate Green.
Poza yerba mate w sklepie Yerba Marketu można zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do picia tego naparu: bombille, matera z tykwy, ceramiki i palo santo, termosy i yerbomosy. Znajdziemy tam także jednorodne zioła oraz herbaty!

Mate Green i El Pajaro
Te dwie marki yerby są odpowiedzią na naszą współczesną potrzebę spożywania produktów w pełni zdrowych, organicznych i produkowanych w zgodzie ze zrównoważoną gospodarką środowiskową. Mate Green i El Pajaro prezentują odmienne smaki yerba mate – pierwsza posiada pełne, zielone i świeże listki ostrokrzewu; druga zaś – jest typową "paragwajką" o mocnym, dymnym smaku wraz z pyłem. Jednak obydwa gatunki w całkowicie ekologiczne. Ostrokrzewy na plantacjach rosną bez pomocy nawozów sztucznych, pestycydów i GMO, a także są przetwarzane i pakowane w kontrolowanym środowisku bez kontaktu z metalami ciężkimi i alergenami.

Firma Yerba Market dba o rozmaite gusta smakowe swoich klientów i dlatego wśród tworzonych przez nią gatunków yerby, znajdujemy rozmaite mieszanki ziołowe i ziołowo-owocowe. Są to połączenia komponowane wedle fitoterapeutycznych zasad, czyli uwzględniające oddziaływanie związków czynnych poszczególnych roślin na organizm ludzki. Tak powstają rodzaje Mate Green czy El Pajaro: na poprawę koncentracji, zwiększenie pobudzenia, lepszy metabolizm, utrzymanie prawidłowej homeostazy czy uzupełnienie minerałów po treningu.
Warto też wspomnieć, że mieszanki nie tylko działają, ale też wybornie smakują i cieszą oko. Kolorowe kwiaty czy suszone owoce zanurzone w suszu ostrokrzewu paragwajskiego urozmaicają kontakt z tym naparem i zwiększają jego walory aromatyczne. Tego po prostu trzeba doświadczyć!
  • Parametry