• Producent - CRYSTALLINE PLANET czyste sole POLSKA

Marka Crystalline Planet oferuje bogaty wybór soli z najczystszych regionów świata. Od soli kamiennej kłodawskiej, przez sól morską do bardziej egzotycznej różowej soli himalajskiej czy czarnej soli kala namak. Wszystkie dostępne sole oferowane są w różnej gradacji od drobno mielonych do grubo ziarnistych.

Sole Crystalline Planet nie są dodatkowo jodowane i nie zawierają antyzbrylacza. Metody pozyskiwania soli pozwalają jej zachować wszystkie cenne minerały. Dodatkowo sól czarna kala namak poddawana jest prażeniu w wysokiej temperaturze (powyżej 800°C) z węglem drzewnym i często dodatkiem ziół. Zabieg ten dodaje jej wyjątkowego jajecznego zapachu i smaku. Z tego względu chętnie sięgają po nią weganie.

Bez soli, podobnie jak bez wody nie mogłoby istnieć życie. Znajduje się w każdej żywej komórce. Pełni ważną funkcję w wielu niezbędnych do życia procesach, jak zachowanie równowagi wodnej w organizmie, jest niezbędna w procesie odkwaszania komórek, bierze też aktywny udział we wchłanianiu pokarmów w przewodzie pokarmowym. Sól ma również wpływ na zachowanie prawidłowego ciśnienia krwi. Sole wykazują korzystny wpływ na naszą urodę i samopoczucie, zwłaszcza przy problemach skórnych, nawracających infekcjach, czy reumatyzmie.
  • Parametry